Selectează o Pagină

Zilele trecute, reprezentanţii Primăriei Nicolae Bălcescu, în frunte cu primarul Dumitru Timofte, au semnat procesul verbal de recepţie a noului dispensar uman, construit în localitate. Construcţia, formată din parter şi etaj, va servi drept centru medical, putând găzdui cel puţin două cabinete medicale, un centru de permanenţă, dar şi două locuinţe de serviciu pentru medicii care îşi vor desfăşura activitatea în comuna Nicolae Bălcescu.

„Acest dispensar va aduce un mare plus în ceea ce priveşte calitatea serviciilor medicale în comuna noastră. Spaţii moderne, civilizate, condiţii dintre cele mai bune pentru ca locuitorii din Nicolae Bălcescu să poată primi aici, în timp cât mai rapid, îngrijiri medicale şi de specialitate”, a declarat primarul Dumitru Timofte.

În perioada următoare vor fi demarate procedurile pentru dotarea cabinetelor medicale cu aparatură modernă, avându-se în vedere inclusiv înfiinţarea unui cabinet stomatologic şi a unui serviciu de permanenţă.